1987'den Günümüze

www.borsaistanbul.comRISK BİLD. FORMLARI
GİP FORMU
SİP FORMU
TÜREV A. R.B. Formu

ŞİRKET RAPORLARI
Hisse Bazında Performans Analizi &Teknik Analiz &Temel Analiz &Şirket Bilgileri &Şirket Haberleri


FİYATLAR
JAVA-MATRİKS ile BIST Fiyatlarını İzlemek İçin Tıklayınız


! ACH FON DUYURU !
TASARRUF SAHİPLERİNE DUYURU (ACH Fon hakkında) Tıklayınız
RESMİ DUYURULAR
Kısmi Yetkili Aracı kurum Yetki belgesi
Repo Ters Repo Yetki Belgesinin Ticaret Sicilinden Terki
YATIRIMCI HAKLARI
1.Acil Durum Eylem Planı
2.VOB Bilgilendirme
3.SPK'dan Aracı Kurumların Kamuyu Aydınlatma Esaslarına İlişkin Duyuru
4.Acar Menkul Değerler A.Ş.nin Kamuyu Aydınlatma Formu'na buradan ulaşabilirsiniz
5.Acar Menkul Değerler A.Ş.nin MALİ TABLOLARINA'na buradan ulaşabilirsiniz
6.SPK Duyurusu
7.Yetki belgeleri duyurusu
 
Skip Navigation Links
Ana Sayfa
KurumsalExpand Kurumsal
Araştırma&RaporlarExpand Araştırma&Raporlar
Vadeli İşlem
Online İşlemExpand Online İşlem
Resmi DuyurularExpand Resmi Duyurular
Bilgi Toplumu Hizmetleri
Skip Navigation Links
Pay Senedi
Bireysel Portföy Yönetimi
Vadeli İşlemler
Sınırlı Saklama Hizmeti
Halka Arz
Borsa Para Piyasaları Sözleşmesi indir


  BİST VERİLERİ HAKKINDA DUYURU: Sayın Yatırımcılarımız;
   Borsa İstanbul (BIST) verileri ile ilgili olarak Borsa tarafından yapılan değişiklikler 1 Eylül 2014 tarihinden itibaren devreye girecektir.

Müşterilerimizin herhangi zorlukla karşılaşmaması için ;
Anlık yüzeysel veri takibi için gerekli Hisse Düzey 1 Lisansı ve VIOP Düzey 1 Lisansı ücretleri ACAR MENKUL DEĞERLER A.Ş. tarafından karşılanacaktır.
Hizmeti almak isteyen müşterilerimizin Şirket Merkezini arayarak (0 212 216 26 61 - 1304 ) kullanıcı kodu ve şifrelerini almaları gerekmektedir.
Saygılarımızla,
Acar Menkul Değerler A.Ş.

veri yayın giriş sayfası

  
Sayın Yatırımcılarımız;    III-39.1 sayılı ve III-37.1 sayılı Tebliğler kapsamında bildirim
6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu hükümleri çerçevesinde hazırlanan III-39.1 sayılı Yatırım Kuruluşlarının Kuruluş ve Faaliyet Esasları Hakkında Tebliğ (Yatırım Kuruluşları Tebliği) ile III-37.1 sayılı Yatırım Hizmetleri ve Faaliyetleri ile Yan Hizmetlere İlişkin Esaslar Hakkında Tebliğ (Yatırım Hizmetleri Tebliği) 01.07.2014 tarihinde yürürlüğe girecektir. Yatırım Kuruluşları Tebliği’nin 33 üncü maddesi uyarınca genel müşterilere yapılması gereken uygunluk testi ile Yatırım Hizmetleri Tebliği’nin 40 ıncı maddesi uyarınca müşterilere bireysel portföy yöneticiliği ve yatırım danışmanlığı hizmeti sunulmasından önce yapılması gereken yerindelik testinin Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği (Birlik) tarafından hazırlanan asgari içeriği Kurul’un 15.05.2014 tarih ve 15 sayılı toplantısında onaylanmıştır. Söz konusu Kurul toplantısında ayrıca;
1. Testlerin asgari içeriğine uyulması, kendi içinde bütünlük arz etmesi ve makul gerekçelerin olması kaydıyla yetkili kuruluşların, “risk ve getiri tercihi” ile “bilgi ve tecrübe” sınıflandırmaları dahil olmak üzere testleri, şirket uygulamaları doğrultusunda şekillendirmesine ve müşteriden alınan bilgileri kendi belirleyeceği yönteme göre değerlendirmesine imkan tanınmasına,
2. Mevcut ve yeni müşteriler için uygunluk ve yerindelik testleri ile testlere ilişkin uyarı ve bildirimlerin yazılı olarak yapılmasının yanında, gerektiğinde kanıtlayıcı bilgi ve belgelerin sunulabilmesi kaydıyla, elektronik ortamda da yapılabilmesi yönünde bir değişikliğin ilgili tebliğlere işlenmesine, karar verilmiştir.
Bu karara istinaden yatırımcılarımız Uygunluk ve yerindelik testlerini doldurmaları gerekmektedir.
yatırımcılarımız da dökümünü alarak; doldurduktan sonra şirketimize posta veya belge@acar.com.tr adresine e-posta yoluyla iletebilirler. Saygılarımızla,
Acar Menkul Değerler A.Ş.

uygunluk testi.pdf
yerindelik testi.pdf

   !!!Yeni!!! Sayın Yatırımcılarımız;
06.06.2013 tarih ve 28669 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Yatırımcı Tazmin Merkezine ilişkin yönetmeliğin 22. Maddesi;
“MADDE 22 – (1) Yatırım hizmetleri ve faaliyetleri veya yan hizmetlerden kaynaklanan her türlü emanet ve alacaklar ile bunlara bağlı faiz, kar payı ve diğer getiriler, hesap sahibinin yaptığı en son talep, işlem veya herhangi bir şekilde verdiği yazılı talimat tarihinden, yatırım fonu ve değişken sermayeli yatırım ortaklıkları için ise tasfiye tarihinden başlayarak on yıl içinde talep ve tahsil edilmemesi halinde zamanaşımına uğrar ve YTM’ye gelir kaydedilir.”
hükmü uyarınca 31-12-2015 tarihinde zaman aşımına uğrayacak Yatırımcı hesaplarımız oluşturularak Yatırımcı Tazmin Merkezine liste halinde bildirilmiştir. Yatırımcılarımızın incelemesi için; bu liste içeriğinde bulunan Hesap numarası ve Ad - Soyad bilgileri internet sayfamıza yüklenmiştir. Yatırımcılarımızın aşağıda linki verilen bu listeyi kontrol ederek kurumumuza 31-12-2015 tarihine kadar başvurmalarını önemle rica ederiz....15-ekim-2014
Acar Menkul Değerler A.Ş.

01-01-2016 / 31-12-2016 Dönemi Zamanaşımına Uğrayacak Hesaplar Listesi


31-12-2015 itibariyle Zamanaşımına Uğrayacak Hesaplar Listesi

 
V.İ.O.P. GÜNLÜK YORUM
Piyasalarda Dün

Dün BIST 30 endeksi 99,535 – 98,075 aralığında işlem görüp günü 265 puan düşüşle 98,900 seviyesinden kapatırken, Viop’ta Ağustos vadeli endeks30 kontratları dün 98,950 ile 100,400 seviyeleri arasında işlem görüp günü 99,900 den kapattı. Dünkü işlemler neticesinde açık pozisyon sayısı 1,631 adet artmıştır.

Bugün (23.07.2015)

Günlük Veri Ajandası

10:00 – TUR – Tüketici Güveni
14:00 – TUR – TCMB Faiz Kararı
15:30 – ABD – Haftalık İşsizlik Maaşı Başvuruları


Günlük Teknik Beklentiler:

Viop’ta endeks kontratları için açılış beklentimiz yatay bir açılış olması yönünde. Endeks kontratları için ilk direnç seviyemiz 100,200 bu seviyenin aşılması halinde 101,500 e doğru bir yükseliş yaşanabilir. Geri çekilmelerde ilk destek seviyesi 99,300 buranın altına sarkmalarda 98,900 e doğru geri çekilme yaşanabilir.

Endeks Kontratları için;

Destek Seviyeleri 99,300 98,900 98,300
Direnç Seviyeleri 100,200 101,500 102,100
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
..Devam
 
 
 
.
.
 
 
 
 
 
 
 


.
Bu bilgiler, belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemekte ve bu yönde herhangi bir şekilde taahhüt veya garantimiz bulunmamaktadır. Bu itibarla bu sayfalarda yer alan ve hiç bir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan hususlar hakkında herhangi bir sorumluluğumuz bulunmamaktadır. Gerek bu yayındaki, gerekse bu yayında kullanılan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve bu yayındaki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve/veya ilgili kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan, kâr yoksunluğundan manevi zararlardan ve her ne şekil ve surette olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı Acar Menkul Değerler A.Ş. sorumlu tutulamaz. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST'ye ait olup, bu veriler tekrar yayınlanamaz. Hisse senedi bilgileri BIST kaynaklı 15 dakika gecikmeli verilerdir. Piyasa verileri Matriks tarafından sağlanmaktadır.