Ahmet Mergen ile piyasalara bakış - 05.01.2018

 

BIST 100:

 

Boşluğu kapattı.. Epeyidir çıkıyordu.. Düzeltme olabilir.. Sağ tarafta omuzun gerçekleşebilmesi için de gerekliydi denilebilir.. Dönüşümlü olarak senetlerde düzeltme gerçekleşebilir.. Destek 28000 civarındaki hareketli ortalamalarda..

Boluc:

 

"5.50-5.00" aralığındaki yatay alan içinde hareket etmekte.. Yukarıya doğru hareketle dirence yaklaştı.. Aşabilirse yatay alan kalınlığını katlayarak "5.90-6.00" aralığındaki tepeye doğru hareketin devamı beklenir.. "5.00" in altı stop olarak kullanılabilir..

Brsan:

 

Görüldüğü gibi 2011’ den beri dolar bazında "3.60-1.60" bandında gidip geliyor..Son zamanlarda diplerin yeniden yükseldiği görülürken fiyat bir kez daha bandın üstüne doğru hareketlenme içinde.. Kısa vadede "3.00" civarı destek..

Bryat:

 

Hareketli ortalamanın üstünde tutunmaya çalışıyor.. Simetrik üçgen görünümü var.. Yukarıya koparsa "13.00" e doğru hareketlenme yaratabilir.. "11.00" in altı stop olarak değerlendirilebilir zira ortalamaların altına inmesi hoş olmaz..

Deva:

 

Hareketli ortalamaların üstünde kalarak tırmanıyor.. "4.66-3.00" aralığındaki yüksekliği "H" ile tanımlanan yatay alan içinde hareket etmekte ve üst tarafa yanaşmakta.. İlerleyen haftalarda çıkışın sürmesi halinde, "5.00" in üstüne hareketlenme devam ederse o zaman yatay alan kalınlığının katlanması prensibinden kalkarak "H" kadar daha tırmanmasına tanık olunabilir.."3.80" in altı uzun vadeli stop olarak ele alınabilir..

Doas:

 

Uzun süredir düşüş içinde.. "1.87" den tepki geldi.. Hareketli ortalamaya kadar tırmanma gerçekleşti ama bakalım fiyat kendisini ortalamanın üstüne atabilecek mi ? Atabilirse o zaman "2.50" ye kadar tırmanma gerçekleştirebilir.. "2.83" seviyesi için 50 haftalık ortalamanın da geçilmesi şart önce.. Almanya ile olan siyasi ilişkilerin de bu senet üstünde etkisi oluyor..

Enkai :

 

"6.00" ın üstünde tutunma çabası içinde ama satışlar geliyor.. Destek "5.87" ve "5.75" de.. Hareketli ortalamaların üstünde.. Hızlı hareket etmiyor.. "6.16 geçilebilirse tırmanışa devam edebilir.. Dolar bazında ise geçmiş fiyatlara göre çok aşağılarda seyrediyor.. O bakımdan yükseliş potansiyeli taşıyor denilebilir..

Goody:

 

Hareketli ortalamanın üstünde ve tırmanma çabası içinde.. "1.25" e kadar gidebilir kısa vadede.. Görüntü olarak "0.90-1.40" aralığında dolaşıyor uzun süredir.. Bir ara çanağı katlamaya niyetlendiyse de "1.55" den geri döndü.. "Golden cross-altın kesişme " gerçekleşebilir yakında.. Hareketli ortalamanın altına sarkarsa stop kullanılabilir..

Golts:

 

Ortalamaların altına sarktı.. "59.60" da dip var.. Hareketli ortalamalar direnç oluşturuyor.. Üstüne çıkabilse şu anki düşüş trendideğişebilir.. Şimdilik diğer çimento senetleri gibi öylesine salınıyor..