Vadeli İşlemler

Vadeli İşlemler ve opsiyon piyasası (VİOP)

Viop da iki çeşit türev ürün işlem görür Vadeli işlem Sözleşmeleri ve Opsiyon Sözleşmeleri

Vadeli İşlem Sözleşmeleri;

Vadeli İşlem Sözleşmesi, Sözleşmenin taraflarına önceden standartlaştırılmış miktar ve kalitedeki bir malı, kıymeti veya finansal göstergeyi, yine önceden belirlenmiş bir tarihte, bugünden üzerinde anlaşılan fiyattan alma veya satma yükümlülüğü getiren sözleşmelerdir. Vade sonunda Fiziki teslimat yapılabileceği gibi nakdi uzlaşmada yapılabilir.

Opsiyon Sözleşmeleri;

Opsiyonlar iki taraf arasında yapılan ve alıcıya ödeyeceği belli bir tutar karşılığında bir malı, kıymeti veya finansal göstergeyi belirli bir vadede bugünden belirlenen bir fiyat üzerinden alma yada satma hakkı tanıyan, satıcıya da alıcının bu sözleşmeden doğan hakkını kullanması durumunda bu malı, kıymeti veya finansal göstergeyi satma veya alma yükümlülüğü getiren sözleşmelerdir.

Acar Menkul Değerler aracılığı ile 9:30-18:15 saatleri arasında Bist Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası alım satım işlemlerinizi; Acar Menkul’ün size sunacağı mobil uygulamalar üzerinden, veri dağıtım ekranları üzerinden veya telefon aracılığı ile müşteri temsilcilerimiz vasıtasıyla gerçekleştirebilirsiniz.

Akşam seansında (19:00-23:00 saatleri arası) ise alım satım işlem emirlerinizi elektronik ortamda olacak şekilde kabul ediyoruz. Tüm işlemlerinizi mobil uygulamalar üzerinden ve veri dağıtım ekranları üzerinden, gerçekleştirebilirsiniz.

MÜŞTERİ HİZMETLERİ (212) 216 26 61